Taotlusvoor 29.09 – 30.10.2017

Ida-Harju Koostöökoda avab 2017. aastal täiendavalt III taotlusvooru, mis on avatud 29.09 – 30.10.2017.

Avatud on meede 3 Ühistegevuse arendamine.

Täpsem info ja taotlemise tingimused: http://www.idaharju.ee/leader/projektitaotlejale-2017/iii-taotlusvoor-29-09-30-10-2017/

Postitatud Uudised

Inspiratsioonipäevad 30-31. mail

Projekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames on Ida-Harju Koostöökoja, Arenduskoja ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu LEADER piirkondade ettevõtjad oodatud ETTEVÕTJATE INSPIRATSIOONIPÄEVADELE 30.-31. mail 2018 Rohelise Jõemaa Koostöökogu piirkonnas.

Trehvamispaik: Põnka Puhketalu, Rätsepa küla, Tori vald, Pärnumaa http://ponkaland.com/

Osalejad: kuni 25 inimest kolmest projektis osalevast Eesti Leader tegevusgrupist (Arenduskoda, Ida-Harju Koostöökoda ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu).

Programm

30. mai, kolmapäev

13.00 Saame kokku Põnka Puhketalus, sätime öömajale.

13.30 – 14.00 Kui kõht täis, siis meel hea – hakatuseks sööme!

14.30 Seame valmis kanuumatkaks koos Aivar Ruukeliga ning pärast kanuutamist kokkame koos Ljudmila Ruukeliga. Kanuuretkelt toome kaasa taimi udmurdijoogi tegemiseks, salatisse panekuks ning pelmeenide täidiseks. Valmistame koos erineva täidisega pelmeene, segame kokku umbrohusalati ning valmistame taimeteed ja udmurdi kuuma joovastavat jooki „põshatem“.

20.00 muljetame Põnka Puhketalus ning võrgustume

31. mai, neljapäev

8.45 – 9.15 Hommikusöök

10.00 – 11.30 Alpakafarm OÜ – Eesti suurimas alpakafarmis on Teil võimalik lähemalt tuttavaks saada Lõuna-Ameerika kameliidide alpakadega. Lisaks saate siin veel sõbruneda Kameruni kääbuskitsedega, Ouessanti minilammastega ja näha angoora küülikuid.

11.45 – 13.45 Lepiku-Mardi kollektsioonaed – tavalisest maakodust on kujunenud aastatega Lääne-Eesti suurim kollektsioonaed, aias kasvab püsikuid üle 2500-3000 nimetuse. Peamiseks vaatamisväärsuseks on krundil asuv harilik tamm, mille võra on üle 30 m.

14.00 Lõunasöök Pärnu-Jaagupis „Mõisa Köögis“, kus lisaks muule hääle paremale saame maitsta ka Rohelise Jõemaa „Piirkonna Maitse 2018“ tunnustuse saanud „Mõisa Köögi pateed“

Registreerimine hiljemalt 13. maiks: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8jqiQPzTGYkjhsDDvYafwezbr8hyVNXV_LgJ9vgmBo5W9tA/viewform?c=0&w=1

Lisainfo:

Annika Parm

Kontakt: 53064810 või annika@joemaa.ee

Rohelise Jõemaa Koostöökogu projektijuht

Postitatud Uudised Sildid , ,

Õppereis Ida-Harju Koostöökoja piirkonda

11.-14.04.2018 külastavad Soome ja Läti ettevõtjad rahvusvahelise koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames Ida-Harju Koostöökoja, Rohelise Jõemaa Koostöökogu ja MTÜ Arenduskoja piirkondi.

Ida-Harju Koostöökojal on sel korral au võõrustada 13 – 14. aprillil projekti raames Soome ettevõtjate gruppi.

Allpool kava:

13th of April, Friday / 13. aprill, reede
7.30 – 8.30 Breakfast / Hommikusöök
09:00 Departure from Vanaõue Puhkekeskus / Lahkumine Vanaõue Puhkekeskusest (Ida-Harju piirkonna suunas)
11:00 meeting at Murueit OÜ / Murueit OÜ külastus
12:00 Tour and lunch at the Viikingite Küla (Viking Village) / Ekskursioon ja lõunasöök Viikingite Külas
13:45 Introduction of the Tammiku Modern Art Center, workshop / Tutvumine Tammiku Kaasaegse Kunsti Keskusega (TAKKK), töötuba
16:15 Visiting Raasiku Brewery / Raasiku Õlletehasega tutvumine
17:15 Visiting Vildi Villa / Vildi Villa külastus
Vildi Villa osaleb projekti Kestlik ettevõtlus maal raames ka ettevõtjate vahetuses (koostööpartner Soomest)
19:30 Accommodation and dinner at Nelijärve Puhkekeskus / Majutus ja õhtusöök Nelijärve Puhkekeskuses

14th of April 2018, Saturday / 14. aprill, laupäev
09:00 meeting in Anija manor, tour in the manor and new nature trail / Anija mõisa külastus, tutvumine möödunud aastal avatud loodusrajaga
Anija Mõisa Haldus SA osaleb projekti Kestlik ettevõtlus maal raames ka ettevõtjate vahetuses (koostööpartner Lätist)
10:45 Coffee at the local manor cafe / Kohvipaus mõisakohvikus InnAmorata. Õppereisi lõpetamine ja kokkuvõtted.
11:15 departure to Tallinn / sõit Tallinnasse

Postitatud Uudised

2018.a taotlusvooru projektide esitamise tähtaeg 2. aprillil

NB! Nõustamisele ei ole 31.03.2018 seisuga enam võimalik registreeruda (nõustajate ajad on juba täis) ja 02. aprillil 2018 nõustamist ei toimu (v.a tehniline nõustamine projekti sisestamiseks e-Prias juba eelnevalt nõustatud taotlejatele ja/või taotlejatele, kes on eelnevalt nõustamise aja 02. aprilliks nõustajaga juba kokku leppinud).

Tuletame meelde, et Ida-Harju Koostöökoja 2018. aasta projektitoetuste esitamise tähtaeg on juba saabuval esmaspäeval.

Projektid peavad olema esitatud hiljemalt 2. aprillil 2018 kell 23:59.

Hilinenud projektitoetuse taotlusi vastu ei võeta.

Projektide esitamine

Projektid tuleb esitada uue ePria keskkonna kaudu.

Uus ePria keskkond asub: https://epria.pria.ee/epria2/login/#/login 

Sisse saab logida ID-kaardi või mobiil-ID abil.

Projekti saab ePria keskkonnas esitada allkirjaõiguslik isik (üldjuhul juhatuse liige). Vajadusel saab volitada ka kedagi teist.

Uue ePria kasutamise juhendi leiate: http://www.pria.ee/docs/resources/11018.mp4? (videojuhis)

Juhime tähelepanu, et uues ePrias võtab taotluse sisestamine võrreldes vana ePria keskkonnaga veidi kauem aega, seega soovitame projekti sisestamist mitte jätta viimasele minutile.

ePrias on võimalik projektitoetust täita ka jupikaupa – vahepeal kirjutatud info saab salvestada ning järgmisel korral sisse logides täitmist jätkata.

Uue ePria osas palume taotlejatelt kannatlikku meelt. Uus ePria keskkond rakendati LEADER meetmest toetuse taotlejatele esmakordselt 2018. aasta algusest ning süsteemis võib ette tulla ootamatusi.

Selleks varuge ka palun taotluste sisestamiseks piisavalt aega.

Kohustuslikud dokumendid

Kõik lisadokumendid tuleb ePriasse üles laadida.

Korduvalt on küsitud, kas eraldi tuleb ePriasse lisada projektikirjeldus, majandusaasta aruanne jne. Vastus on JAH – need dokumendid tuleb kõik ePriasse üles laadida.

Oluline on meeles pidada, et tuleb esitada 2017. aasta majandusaasta aruanne.

Nõustamiskinnitus nõustamise läbimise kohta on samuti kohustuslik dokument ning tuleb ePriasse üles laadida. Kõigile, kes on konkreetse projektiideega nõustamisel käinud, peaksid olema praeguseks ka nõustamiskinnitused väljastatud.

Kui Sa oled konkreetse projektiideega nõustaja poole pöördunud ja oma konkreetse projekti nõustajaga läbi arutanud, kuid nõustamiskinnitust ei ole saanud, siis palun pöördu oma nõustaja poole.

NB! Nõustamisena ei lähe arvesse neljapäeva õhtul/nädalavahetusel/pühade ajal või 2. aprillil nö “viimasel minutil” oma projekti(dokumentide)ga nõustaja juurde pöördumine (v.a juhul kui Sul on nõustajaga eelnev selgesõnaline ja konkreetne sellekohane kokkulepe). 2. aprillil ei jõua nõustaja enam esmanõustamise soovi korral Sinu dokumentidega tutvuda ega projekti osas sisulist nõu anda.

Tehniline tugi

Kui ePriasse projekti sisestamisel tekivad tehnilised probleemid, siis aitab teid ePria klienditugi telefonil 737 7677.

ePria klienditugi töötab tööpäeviti kell 09.00 – 16.00

Soovitame võimalusel oma taotlus esitada tööpäeva sees – sellisel juhul on tehniliste probleemide tekkimise võimalik klienditoe telefonilt abi saada.

Sisuliste küsimuste korral (kas pean ePrias lahtrisse märkima ……) võib tööpäeva sees pöörduda Ida-Harju Koostöökoja nõustaja poole.

Soovime edu ja jõudu projektitoetuse taotluste esitamisel!

Postitatud Uudised

Toidutootjate ja -huviliste inspiratsiooniväljasõit Ida-Harju piirkonda – GRUPP TÄIS

Inspiratsiooniväljasõit “Kogemused Ida-Harjust – kuidas toit meie lauale jõuab” 19. märts 2018

Osalema on oodatud: Harjumaa LEADER tegevusgruppide tegevusgruppide kohalikust toidust huvitatud inimesed.

Inspiratsiooniväljasõidu eesmärgiks: on kogemuste vahetamine ja inspireerimine: külastatakse erinevaid objekte, sh Leader toetust saanud ettevõtmisi. Kohtume aktiivsete ja ettevõtlike inimestega. Väljasõidul pöörame tähelepanu LEADER tegevusgruppide vahelise sünergia tekitamisele. Väljasõidu märksõnad on inspireerimine, sünergia, kogemuste ja oskusteabe vahetamine, kolme sektori koostöö süvendamise võimalused ja loomulikult kontaktide loomine.

PÄEVAKAVA

10.00 Anija mõis

Tutvume Anija mõisakohwikuga InnAmorata. Kohwikuemand Ülle tutvustab oma kohviku saamise lugu. Kohvik on muuhulgas ka Põhja-Eesti kohaliku toidu märgise omanik. Degusteerime kohaliku toidu märgise väärilisi suupisteid ning arutleme kohaliku toidu teemal.

11.10 Raasiku Õlletehas

Õllekultuur on Eestis alati au sees olnud, sestap lähme ja piilume, kuidas õlletootmine tänapäeval välja näeb. Külastame kohalikku pruulikoda ning vaatame, kuidas valmib elav õlu. Raasiku Õlletehas on ellu viimas ka Leader projekti, millega plaanitakse suurendada tootmisvõimsust ning turule tulla uute toodetega.

12.30 Kuke Talu

Edukas turismiettevõtte, mis on korduvalt ära mainitud pulmad.ee konkursil kui üks vahva ja tunnustust vääriv koht oma elu tähtsaima päeva korraldamiseks. Kuid mitte ainult… Lisaks turismitalu poolele on välja arendatud ka Põhjala Cateringi kaubamärk, mis paneb rõhku just kohalikule toorainele ning kvaliteedile. Külastame ettevõtte köögipoolt, kuulame ettevõtte saamislugu ning räägime kohalikust toidust. Kohapeal ka lõuna heast ja kvaliteetsest kohalikust toorainest.

14.10 Oru Farm

Kohaliku toidu juures on oluline roll ka maitsetaimedel. Oru Farm on käivitanud eduka kaubamärgi Hansa Herbs ning jõudnud oma toodetega ka suurematesse kaubakettidesse. Läheme ja uurime, kuidas neil see õnnestunud on.

15.00 TAKKK – Tammiku Kaasaegse Kunsti Keskus

Toit + kultuur = toidukultuur. Väike kõrvalepõige toidu juurest kultuuri juurde. Uurime, kuidas kohalik kultuur ja kohalik toit omavahel seostuvad. Selleks, et mõte paremini liiguks, teeme kohapeal ka väikese kohaliku kultuuriteemalise õpitoa. Lõpuks toimub reisi kokkuvõttev arutelu.

16.30 Reisi lõpp

Suundume uute kogemuste, tutvuste ning inspiratsiooniannuse võrra rikkamatena kodu poole ning hakkame plaanima uusi põnevaid ettevõtmisi.

Registreerumine: https://goo.gl/forms/vKjPngVEBcqixClM2

Registreeru hiljemalt 15.03.2018 tööpäeva lõpuks (pigem ikka varem, siis on kindel värk)!

Ja nii nagu projektitaotluste puhul – hilinenud registreerumistaotlusi menetleme järgmisel aastal. Seega pane ennast ikka kohe ja õigeaegselt kirja.

Registreerunud osalejatele on osalemine tasuta!

Lisainfo: info@idaharju.ee või +372 56 945 872

Õppereis toimub koostööprojekti „Harju LEADER tegevusgruppide ühistegevused”​ raames, mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Korraldavad: Ida-Harju Koostöökoda (IHKK); Lääne-Harju Koostöökogu (LHKK); Nelja Valla Kogu (4VK); Põhja-Harju Koostöökogu (PHKK)

Postitatud Uudised

Infopäev mittetulundusühendustele ja omavalitsustele 19. veebruaril 2018

Ida-Harju Koostöökoja 2018. aasta taotlusvoor on avatud 26.02 – 02.04.2018.

Avatud on meetmed:

Meede 1 Elukeskkonna arendamine

Meede 2 Ettevõtluse arendamine

Meede 3 Ühistegevuse arendamine

Mittetulundusühendused (ja omavalitsused) – ehk potentsiaalsed meetmetest 1 ja 3 toetuse taotlejad – on oodatud infopäevale 19. veebruaril 2018 algusega kell 14:45 Viskla Külakeskuses.

PÄEVAKAVA

Loe veel ›

Postitatud Uudised

Ettevõtjate info- ja arengupäev 21.02.2018

MTÜ Ida-Harju Koostöökoda (IHKK) kutsub kõiki Ida-Harju piirkonna ettevõtjaid ja ettevõtlusest huvitatuid

IDA-HARJU ETTEVÕTJATE INFO- JA ARENGUPÄEVale 21. veebruaril 2018
Kose Kultuurikeskuses (Hariduse 2, Kose alevik, Kose vald, Harjumaa)

Info- ja arengupäeva eesmärgiks on anda piirkonna ettevõtjatele infot EL programmperioodi 2014-2020 ettevõtjatele suunatud toetusvõimaluste ning ettevõtlusega seotud tugi- ja toetustegevuste kohta.

PÄEVAKAVA

Loe veel ›

Postitatud Uudised

IHKK nõustajate arutelu

Ida-Harju Koostöökoja piirkonna nõustajate arutelu toimub 08. veebruaril 2018 algusega kell 16:30 Kehras (F.R.Kreutzwaldi tn 6, Kehra, Anija vald).

Aruteluteemad:

Ülevaade novembris 2017 muutunud Leader määrusest;

Uus ePria;

Nõustamine 2018 – vormid, õigusaktid jne.

Jooksvad küsimused.

 

Arutelule on oodatud Ida-Harju Koostöökoja poolt kinnitatud nõustajad.

Postitatud Uudised

2018. aasta taotlusvoor

Ida-Harju Koostöökoda avab 2018. aastal taotlusvooru 26.02 – 02.04.2018

2018. aastal toimub kõigi meetmete osas taotlusvoor samaaegselt.

Avanevad meetmed:

Meede 1 Elukeskkonna arendamine

Meede 2 Ettevõtluse arendamine

Meede 3 Ühistegevuse arendamine

Täpsemalt saab taotlusvooru tingimustega tutvuda: http://www.idaharju.ee/leader/projektitaotlejale-2018/i-taotlusvoor-26-02-02-04-2018/ 

Postitatud Uudised

Inspiratsioonipäevad 7-8. veebruaril 2018 – KOHAD TÄIS!

Koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” raames toimuvad 07 – 08. veebruaril 2018 inspiratsioonipäevad. Seekord on korraldajaks projekti partner Arenduskoda MTÜ.

Osalema on oodatud eelkõige ettevõtjad ja ettevõtlusega tegelevad ühingud kolmest projektis osalevast Eesti Leader tegevusgrupist – Arenduskoda, Ida-Harju Koostöökoda ja Rohelise Jõemaa Koostöökogu.

Inspiratsioonipäevade eesmärk on aidata luua ettevõtjate vahel kontakte, tutvuda põnevate ja inspireerivate kogemustega ning saada uusi teadmisi olulistest valdkondadest.

07 – 08. veebruaril on võimalik tutvuda Arenduskoja piirkonna erinevate ettevõtmistega (rõhk on käsitööl ja isetegemisel), võrgustuda omavahel ning saada uusi teadmisi sotsiaalmeedia valdkonnas.

Päevakava

Ida-Harju Koostöökoja piirkonna ettevõtjatele registreerumine e-posti aadressil info@idaharju.ee 

Kuna osalejate arv on piiratud, siis registreerumine põhimõttel “kes ees, see mees/naine”

Registreerumisel palun märkida:

Osaleja nimi; Organisatsiooni nimi; Kellele esitada osalustasu arve; Kontaktandmed (e-post, telefon); Erivajadused.

Kui osalushuvi on suur, siis on inspiratsioonipäevade korraldajad jätnud endale õiguse teha vajadusel ka valik, lähtudes:

– eelistame ettevõtjad / ettevõtlusega tegelevaid ühinguid (ühing, mis juba müüb konkreetset toodet/teenust).

– osaleda saab vaid üks inimene organisatsiooni / pere kohta.

– võimalusel eelistatakse ettevõtjaid, kes varasemalt ei ole inspiratsioonipäevadel osalenud.

Täpsem info:

info@idaharju.ee
+372 56 945 871 (Tiina)
+372 56 945 872 (Sille)

Postitatud Uudised

Loeng “Kogukonna juhitud kohalik areng Rootsis”

23. jaanuaril 2018 a. algusega kell 13.00 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis loengutesarja „Teadlase vaade kogukonna juhitud arengule” (http://maainfo.ee/index.php?id=3940&page=3394&) raames viies loeng pealkirjaga „Kogukonna juhitud kohalik areng Rootsis” („Community-Led Local Development in Sweden”). 

Loeng käsitleb LEADER/CLLD ehk kogukonna juhitud kohaliku arengu nelja fondi kasutamise toetusskeemi ettevalmistamist ja rakendamist Rootsis ning Rootsi maaelu arengu uurijate poolt läbiviidud uuringut vastaval teemal.

Loengut peab Rootsi Põllumajandusülikooli maaelu uuringute osakonna teadur Thomas Norrby, (Senior Extension Specialist, Swedish University of Agricultural Sciences), kes muuhulgas on olnud eksperdiks Euroopa Komisjoni juurde loodud maaelu arengut puudutavates temaatilistes töögruppides ja tegelenud Rootsi maaelu arengukava hindamisega.

Loeng toimub Maaeluministeeriumi ja Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna koostööna. Loeng on inglise keeles, sünkroontõlkega eesti keelde. Osalemine on tasuta. Loengu kohta lisainformatsiooni saamiseks ja loengule registreerimiseks külastage veebilehte: http://maainfo.ee/index.php?id=5406&page=3394& 

Loengu korraldamist rahastatakse Eesti Maaelu Arengukava 2014–2020 vahenditest.

Päevakava:

12.30–13.00    Kogunemine Maaeluministeeriumi suures saalis ja tervituskohv

13.00–14.45    „Community Led Local Development in Sweden” Thomas Norrby

14.45–16.00    Küsimused-vastused

Postitatud Uudised