Põhja-Eesti kohalik toit RETSEPTIKONKURSS

Praegune aeg soosib kodus kokkamist ja uute maitsete katsetamist!
Algas kodukokkade retseptikonkurss🌱! Leiuta ja valmista Põhja-Eestis kasvanud või valmistatud toorainest toit, jäädvusta protsess, pane retsept ja lugu kirja ning saada konkursile – osalejaid ootab võimalus näha oma retsepti valmivas kokaraamatus ja võtta osa kokakunsti töötubadest! Tähtaeg: 20.mai 2020. Tingimused leiad Põhja-Eesti kohalik toit kodulehelt: Põhja-Eesti kohalik toit – kodukokad
Jaga seda infot ka kokandushuvilistest sõpradega!

Käesoleva aasta märtsis alustas viis Leader tegevusgruppi: Arenduskoda, Partnerid, Paik, Põhja-Harju Koostöökoda ja Ida-Harju Koostöökoda koostöös piirkonna toiduettevõtjaid toetava projektiga Põhja-Eesti kohalik toit tuntuks!

Uues projektis keskendume senisest enam meie toidu nähtavaks toomisele nii siin piirkonnas kui ka laiemalt Eestis. Tulemas on Triiphoonete päevad, piirkonna toidu ja joogikonkurss, ühiskokkamised, põnev koostöö nii kokkade kui ettevõtjate vahel.

Et Põhja-Eesti kohaliku toidu kandepind oleks laiem on ellu kutsutud piirkonna kohalike toiduettevõtjate ühiselt kokkulepitud, kriteeriumitele vastav kohaliku toidu tooteid/teenuseid tähistav märgis, mille märgisekomisjon annab oma otsusega kindlaks perioodiks (3 aastat, siis tuleb taotleda pikendamist) kriteeriumitele vastavatele toodetele-teenustele. Märk põhineb eelkõige taotleja ja märgise väljaandja vastastikusel usaldusel.

Rohkem infot märgise kohta leiate kodulehelt https://kohaliktoit.arenduskoda.ee/

Projekti toetab Euroopa Liidu Leader programm.

juuli 2024
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« juuni   aug. »

Uudiste arhiiv/News Archive